PORTAL   Forum ana sayfa   SSS   Ara  
Kayıt  Giriş
Forum ana sayfa Teknik Aksesuar

Direksiyon yükseltme ve yakınlaştırma

Varadero'nuza taktiginiz aksesuarlardan bahsedin

Moderatör: GÜRHAN

Mesajgönderen Metin » Sal May 10, 2011 10:58 pm

ÖNOL TAŞÖZ yazdı:
Metin yazdı:
ÖNOL TAŞÖZ yazdı:
Metin yazdı:Mototaş'tan 70 euro'ya yükseltip yakınlaştıran SW-MOTECH gidon yükseltme aparatı aldım ve taktırdım...Gidonu tam tur çevirdiğimde debriyaj teli geriliyordu,serviste debriyaj telinin geçtiği yeri değiştirdiler...Sizde de böyle bir sorun oldu mu?

Parçayı kendim takdım ve kullandım, bende böyle bir sorun olmadı, ön fren hidrolik hortumu gerilmişti onu yukarı çekmiştim. Ama debriyajda bir gerginlik yok.

Enteresan... :roll:

Kabloyu tutan klipsler var, el yordamıyla takılıyor, sizinki ile benimkinde farklı yerlere veya mesafelere takılmış olabilir. (hidrolik hortumunda olduğu gibi)

Olabilir,modelden modele fark olabilir...O konuda serviste biraz kafa yormamız gerekecek,çünki şimdi de ilk çalıştırdığımda boşta iken sanırım debriyaj hafiften takılıyor,arasıra aşağıdan tık tık diye ses geliyor,debriyajı sıkıp bırakınca kesiliyor...
Metin Ulucan
542 262 01 12

Motosiklet efendi işidir...
Kullanıcı avatarı
Metin
Varaderocu

Mesajgönderen ÖNOL TAŞÖZ » Sal May 10, 2011 11:04 pm

Metin yazdı:
ÖNOL TAŞÖZ yazdı:
Metin yazdı:
ÖNOL TAŞÖZ yazdı:
Metin yazdı:Mototaş'tan 70 euro'ya yükseltip yakınlaştıran SW-MOTECH gidon yükseltme aparatı aldım ve taktırdım...Gidonu tam tur çevirdiğimde debriyaj teli geriliyordu,serviste debriyaj telinin geçtiği yeri değiştirdiler...Sizde de böyle bir sorun oldu mu?

Parçayı kendim takdım ve kullandım, bende böyle bir sorun olmadı, ön fren hidrolik hortumu gerilmişti onu yukarı çekmiştim. Ama debriyajda bir gerginlik yok.

Kabloyu tutan klipsler var, el yordamıyla takılıyor, sizinki ile benimkinde farklı yerlere veya mesafelere takılmış olabilir. (hidrolik hortumunda olduğu gibi)

Olabilir,modelden modele fark olabilir...O konuda serviste biraz kafa yormamız gerekecek,çünki şimdi de ilk çalıştırdığımda boşta iken sanırım debriyaj hafiften takılıyor,arasıra aşağıdan tık tık diye ses geliyor,debriyajı sıkıp bırakınca kesiliyor...

Bence montajda da bir sorun olabilir, çünkü söz konusu sw-motech imalatı parça 31 mm yükseltme ve 22 mm geri çekme sağlıyor. Yani debriyaj kablosu 35-40 mm geriliyor. Bu pay fazlasıyla kabloda var. Önerim montajı başka bir uataya kontrol ettirin.
Önol TAŞÖZ
54 TT 092
2010 VARADERO
Kullanıcı avatarı
ÖNOL TAŞÖZ
Varaderocu

Mesajgönderen Metin » Sal May 10, 2011 11:14 pm

ÖNOL TAŞÖZ yazdı:
Metin yazdı:
ÖNOL TAŞÖZ yazdı:
Metin yazdı:
ÖNOL TAŞÖZ yazdı:

Bence montajda da bir sorun olabilir, çünkü söz konusu sw-motech imalatı parça 31 mm yükseltme ve 22 mm geri çekme sağlıyor. Yani debriyaj kablosu 35-40 mm geriliyor. Bu pay fazlasıyla kabloda var. Önerim montajı başka bir uataya kontrol ettirin.

Servise kontrol ettirdim,montajda bir sorun yok,başka bir çare bakıcağız artık...
Metin Ulucan
542 262 01 12

Kullanıcı avatarı
Metin
Varaderocu

Mesajgönderen ÖNOL TAŞÖZ » Çrş May 11, 2011 7:37 am

Hayırlısı
Önol TAŞÖZ
54 TT 092
2010 VARADERO
Kullanıcı avatarı
ÖNOL TAŞÖZ
Varaderocu

Mesajgönderen Metin » Sal May 17, 2011 10:46 pm

Sorunu çözdük... =D> Gelen sesin debriyaj teli ile alakası yokmuş,motoru yan ayakta bıraktığımdan yağ debriyaj balataların olduğu yerden çekiliyor,o yüzden ilk çalıştırmada yağ pompası devreye girene kadar ses yapıyormuş,sonra kesiliyor...

1) Motoru orta sehpa'da bırakmak..
2)Debriyaja basıp çalıştırmak..
3)Gelen sesi umursamamak... :lol:
Metin Ulucan
542 262 01 12

Kullanıcı avatarı
Metin
Varaderocu

Mesajgönderen ÖNOL TAŞÖZ » Sal May 17, 2011 10:53 pm

Metin yazdı:Sorunu çözdük... =D> Gelen sesin debriyaj teli ile alakası yokmuş,motoru yan ayakta bıraktığımdan yağ debriyaj balataların olduğu yerden çekiliyor,o yüzden ilk çalıştırmada yağ pompası devreye girene kadar ses yapıyormuş,sonra kesiliyor...

Geçmiş olsun, yukarıdaki şıklardan seçimine şimdiden saygı duyuyorum :lol:
Önol TAŞÖZ
54 TT 092
2010 VARADERO
Kullanıcı avatarı
ÖNOL TAŞÖZ
Varaderocu

Mesajgönderen Metin » Sal May 17, 2011 10:58 pm

ÖNOL TAŞÖZ yazdı:
Metin yazdı:Sorunu çözdük... =D> Gelen sesin debriyaj teli ile alakası yokmuş,motoru yan ayakta bıraktığımdan yağ debriyaj balataların olduğu yerden çekiliyor,o yüzden ilk çalıştırmada yağ pompası devreye girene kadar ses yapıyormuş,sonra kesiliyor...

Geçmiş olsun, yukarıdaki şıklardan seçimine şimdiden saygı duyuyorum :lol:

Teşekkür ederim.. =D> 2. çözümü kendime daha yakın hissettim sanki...:)
Metin Ulucan
542 262 01 12

Kullanıcı avatarı
Metin
Varaderocu

Önceki

Dön Aksesuar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir