PORTAL   Forum ana sayfa   SSS   Ara  
Kayıt  Giriş
Forum ana sayfa Teknik Aksesuar

varaderoma yaptığım yeni çalışmalarım video ve resimli

Varadero'nuza taktiginiz aksesuarlardan bahsedin

Moderatör: GÜRHAN

varaderoma yaptığım yeni çalışmalarım video ve resimli

Mesajgönderen motorturk » Pzt May 30, 2011 1:27 am

varaderoma sağlam zaman ayırarak el emeğim göz nurum ve birazda maliyet ile son projem olan led çakarlar,angel eye mercekli 4300k xenon,micro de lere 10000 k xenon,arka çantanın tekrar ledlerinin dizilimi,extra stop lambası ve arka sis lambası.kontrol düğmeleri istediğim şekilde çalışması için kendi arzuma göre şekillendirdim.taktığım çakar beyni uzaktan kumandalı ve bir çok animasyon yapmama imkan veren bir tip.mercekler için farı sökmüşken içine arabalardaki led kaş lardan taktım.micro de lere taktığım 10000 k nın aydınlatması inanılmaz gündüz gibi yapıyor ortalığı.kumanda panelindeki düğmeler ledli ve kontrol ettiği birimin durumunu simüle eder.mesela arka sis çakıyosa onun düğmesinin üzerindeki led ışıkta aynı şekilde yanıp söner.hoşuna giden ve kaynak bilgi isteyene seve seve yardımcı olur kaynakları paylaşırım.2 hafta kadar motoru yatırdım bu iş için normal çalışmam ile 4-5 gün sürerdi ama araya biraz rahatsızlıklarım girince işlem uzadı.sonuç benim hoşuma gitti videoyu ve işlemler boyunca çektiğim resimleri paylaşıyorum.

video linki

http://www.youtube.com/watch?v=M6uzeKdo_BY

resimler:

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
34 vl 9332
gri vara 05
cengizhan kavak
cengizhankavak@gmail.com

0505 406 06 00
Kullanıcı avatarı
motorturk
Varaderocu

Mesajgönderen SELÇUK » Pzt May 30, 2011 9:01 am

abicim ben seninle tanıştığımız günü hatırladım :roll: normal yurdum insanı gibi gördüm bune ya aşmışsın :P ...... farların ışımasını merak ettim onuda resimle lütfen
Aynaları sökün geride kalanların önemiyok(selçuk)
Hayinlerin sonu hep hüsrandır..Nemutlu türküm diyene
Kullanıcı avatarı
SELÇUK
Varaderocu

Mesajgönderen levent » Pzt May 30, 2011 9:10 am

Cengiz, ellerine sağlık. =D> =D> =D>
Keyifli sürün, Sistemli sürün, BİR MİL DAHA SÜRÜN...

0 532 284 91 19
Kullanıcı avatarı
levent
Varaderocu

Mesajgönderen motorturk » Pzt May 30, 2011 10:55 am

teşekkür ederim,gel abi buyur yakınız merterdeyim ışımasını canlı canlı gör hatta senin motoruda ışıtalım:)bu yaptığım işlerdeki bi iki ufak detay çok hoşuma gitti biri topcase orta üstündeki park lambası olarak bağladığım led çok hoş duruyor diğeride plana sonradan dahil ettiğim micro de lere taktığım xenon.inanın micro de lerdeki aydınlatma müthiş,şöyle örnekleyeyim 1 adet micro de nin ışığı her şeye yeter artar vaziyette 2 sine gerek bile yok.farlarada gerek yok sadece 1 adet micro de :) bunada şöyle karar verdim arkadaş anlatıyodu micro de xenonlusu varmış çok iyimiş fiyatıda 700 lira civarı imişşşş.gittim h3 xenon ve beynini aksaraydan 55 liraya aldım :) takım olarak yani 2 beyin 2 ampul..bağladım montajladım süper oldu.çakar beyninide karaköyden 10 dolara aldım.fiyatlar çok uygun araştırınca ve bilince isteyenlere kaynakları paylaşırım.ve bunlarla kazandığım tecrübe ile yapmak istediğiniz projeler var ise yol gösteririm yardımcı olurum seve seve.
34 vl 9332
gri vara 05
cengizhan kavak
cengizhankavak@gmail.com

0505 406 06 00
Kullanıcı avatarı
motorturk
Varaderocu

Mesajgönderen bbuzol » Pzt May 30, 2011 1:05 pm

Cengizhancım motorunu güzel bir ses sistemi ıle Varadisco olarak kullanabiliriz bence.Özellikle orjinal fara yaptığın çalışmaya bayıldım.Çok hoş olmuş gerçekten.Bende micro de almayı düşünüyorum ve orjinal far ve micro de modifikasyonunu istiyorum senden zamanın olursa.

Ellerine sağlık.
Bahadır BUZOL
533 767 7110
Kırklareli
Kullanıcı avatarı
bbuzol
Varaderocu

Mesajgönderen motorturk » Pzt May 30, 2011 1:23 pm

bbuzol yazdı:Cengizhancım motorunu güzel bir ses sistemi ıle Varadisco olarak kullanabiliriz bence.Özellikle orjinal fara yaptığın çalışmaya bayıldım.Çok hoş olmuş gerçekten.Bende micro de almayı düşünüyorum ve orjinal far ve micro de modifikasyonunu istiyorum senden zamanın olursa.

Ellerine sağlık.

seve seve dostum ne demek.amacın ışıklandırma ise micro de 140 lira civarı idi ona takacağımız bendeki gibi 10000 k h3 xenon tüm sorunlarına derman olur:)normal fara dokunmazsın bile:) micro de xenona çevirmek çok basit ve kolay toplam 1 saat bilemedin 2 saat:) normal far biraz daha uğraştırıcı ve birazda riskli çünkü orjinal farın camını sökerek takılıyor silikonlarını sökerek açılıyor sadece.ben saç kurutma makinesi ile açtım ısıta ısıta genede en zor kısmı açma işi.montajı sonrasında 10 dakka.tekrar silikonlayıp kapatıp kuruması 1 gün.daha detay istersen çekinmeden ara 0505 406 06 00 her konuda bilgi veririm ne gerekiyosada yaparız.
34 vl 9332
gri vara 05
cengizhan kavak
cengizhankavak@gmail.com

0505 406 06 00
Kullanıcı avatarı
motorturk
Varaderocu

Mesajgönderen Metin » Pzt May 30, 2011 8:24 pm

Valla emeğine sağlık,gece önünde olmayı istemem,ama önümde olman süper olur... :D :twisted: =D> =D>
Metin Ulucan
542 262 01 12

Motosiklet efendi işidir...
Kullanıcı avatarı
Metin
Varaderocu

Mesajgönderen Olgun » Sal May 31, 2011 10:11 am

Cengizhan ellerine düşüncene ve emeğine sağlık, Vara harika bir görünüm ve aydınlatma kazanmış. Ama bununla birlikte resimleri de incelerken bir kaç soru takıldı aklıma; far düzeyinde ve far altında bu kadar aydınlatma sinyalin görünmesine engel olmuyor mu ? Arkaya topcase altına ve plaka üzerine taktığın ledler kırmızı olsa daha iyi olmazmıydı ? Elektrik gücü olarak sanıyorum motoru aküsel anlamda yormuyordur ? Kontrol anahtarlarının birini sağ tarafta gördüm hareket halinde iken kullanım olarak zor olmayacak mı ?

Videoyu izleyemedim şimdilik ama sanırım hareketli daha hoş görünecektir =D> =D> =D>
Olgun TOPRAKCI
05322528712

Delidero
Kullanıcı avatarı
Olgun
Varaderocu

Mesajgönderen serhan » Sal May 31, 2011 12:42 pm

Çok fena olmuş :unibrow:
Bu işleri kendi elleriyle yapabilen insanlara çok imreniyorum ;)
Fiyat/performans açısından da çok başarılı bir çalışma.

Bende de sarı far ampulleri ve yine sarı micro de'ler var. Motoru aldığımdan beri de çakar alıp almama konusunda kararsızım. Çünkü diğer ışıklar sarı iken çakar beyaz renk. Renk uyumsuzluğu olacak.

Halbuki farları beyaz ampullerle değiştirip,micro de'leri xenon yapıp bir de çakarları taksam tam istediğim gibi olacak. Bembeyaz ;)

Sana benim de sormak istediğim birkaç şey var Cengizhan,

Bu bahsettiğin , micro de'lerin içine takılan xenonlar kolay takılıyor mu? Yani şimdi aynı kitten ben de alsam, servise giderken götürsem şıp diye takılabilecek birşey mi?

Bir de fiyat çok iyiymiş gerçekten:) Bu xenonlar ne malı? Dayanıklı birşey midir?

Edit:Soru ekleme
En son serhan tarafından Sal May 31, 2011 8:46 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.
Serhan Yıldırım
Kullanıcı avatarı
serhan
Varaderocu

Mesajgönderen madex » Sal May 31, 2011 1:21 pm

Tebrikler Cengizhan, ellerine sağlık =D>

Bence fazla olan hellaların çevresindeki ledler ve arkadaki çakarlardan bir tanesi. Ama yine de çok başarılı bir çalışma olmuş, imrenmemek elde değil.

Ben hellaların 55Wx2= 110W akım çekmesinden çok şikayetçiyim, bahsettiğin gibi cuzi bir miktara bunları xenon yapsam daha az akımla daha çok ışık elde
edebilirim sanırım, ancak farlar sarı sisler beyaz olunca hiç hoşuma gitmiyor.

Herşey aynı renk olsun istiyorum.

Sana tecrübelerini göz önünde bulundurarak birşey sormak istiyorum,
benim 55W lık hellamın ampullerini daha düşük akım çeken sarı ampülle
değiştirme şansım var mı? 35W lık ampul olduğunu duymuştum ama fuarda bile bulamadım. #-o

Ya da sislerin duyuna uygun led varmıdır acaba :)
Ben sisleri önümü görmekten çok karşımdakine görünmek için kullanıyorum ..

-

Paylaşımın için teşekkürler =D>
méя† kızgın / A Rh (+)
Kullanıcı avatarı
madex
Varaderocu

Mesajgönderen KurtBurak » Sal May 31, 2011 3:41 pm

Sanırım bi motorda aydınlatma konusunda gelinebilecek son nokta... :)
Ellerine sağlık
BURAK KURT
0534 941 71 86
Kullanıcı avatarı
KurtBurak
Varaderocu

Mesajgönderen Kayhankoknar » Sal May 31, 2011 7:47 pm

Ellerine sağlık gerçekten hem hoş görünen hemde çok işlevsel bir çalışma olmuş, top caseteki ledler güzel oldumu? frenemi yoksa stobamı bağladın?

Şu farlara mercek olayınıda bize detaylı anlatabilirmisin? (Bende isterim merceklerden isterim isterim) :P

Sonuç olarak tekrardan ellerine sağlık ayrıca paylaşım için teşekkür ederim... =D>
06 VRD 15
Mavi VARADERO
Kullanıcı avatarı
Kayhankoknar
Varaderocu

Mesajgönderen motorturk » Sal May 31, 2011 8:45 pm

öncelikle teşekkür ederim yorumlarınız için.hella lar h3 ampul kullanıyor bu yüzden çok seçeneğin yok.halojen ampulde 35 görmedim ama varsa ışığıda düşük olacaktır.led ampüller var piyasada ama daha çok ebayda gördüm.xenon her türlü daha ucuza geliyor.mercek işindede farlarda çok çok memnun değilim çünkü çin malı ve görüntüsü ışığı ve angelları güzel görünsede daha iyi bir ışık bekliyordum.bu paraya bu kadar oluyomuş yani:) esas bu işin en güzel hali kozyatığında bu işin piri bir arkadaş var alıyo farı açıyo içine x6 ve q7 lere takılan merceklerin montajını yapıyor ve içine d2s ampüllü xenon kit alıp ışıklandırmada son noktayı koyuyor.tabiiki güzel aydınlatmanın fiyatıda güzel bu dediğim işlemler her şey dahil 650 lira civarında ve 4 gün sürüyor.benim tecrübemle sabit olan ben şimdi yaptıracak olsam o arkadaşta yaptırırdım farlarımı.çakar işleride çok basit işler az akım çeken ucuz şeyler.önemli olan el işçiliği ve hayal gücü.arkada topcasede hem sinyal hem stoba bağlı fren lambası var.led şeritlerle el işçiliği ile yaptım.arka stoptan elektrik aldım araya çakar beyni koydum bi tane,frene basınca orjinal stoplar sabit normal şekilde yanarken diğer ledler çakarak yanıyor.yani fren yaptığım zaman görmemek için kör olmak lazım.topcase in üst ortasınada 6 ledlik ufak bir şerit koydum ve onuda parka bağladım.çok şık duruyor ve arkadan görünürlük için çok başarılı.
34 vl 9332
gri vara 05
cengizhan kavak
cengizhankavak@gmail.com

0505 406 06 00
Kullanıcı avatarı
motorturk
Varaderocu

Mesajgönderen elend » Çrş Haz 01, 2011 8:51 am

motorturk allah kazasız belasız binmeyi nasip eder inşallah ama konjoktöre aşırı yük binmesine yol açmasın , birde eğer bunu gece acarsan karşıdan gelen önünden giden direk kör olur kazaya sebeb verir aman diyim dikkat
diğer bütün motosikletlere ilginin adı zevktir vara aşktır :)
Kullanıcı avatarı
elend
Varaderocu

Mesajgönderen Vararookie » Çrş Haz 01, 2011 3:42 pm

çok beğendim...şahsen benim aklımda olan ne varsa yapmışsın, keşke vaktim olsa ben de oturup uğraşsam. Çok güzel olmuş, ellerine sağlık, çok büyük emek var, böle işlerin planlama aşaması bile çok iş ister. Ama bir kere malzemeleri bir araya getirdin mi, dediğin gibi 4-5 günde hallolur.

Bu arada kozyatağı'ndaki arkadaşın bir atolyesi, adresi felan var mı? ben Kozyatağı'nda oturuyorum, belki bir ara uğrar bir konuşurum. kontak bilgilerini paylaşabilirsen sevinirim.

Bende bir fikir daha var: sinyalli aynalar, veya Levent'in motorunda olan sinyalli elcik korumalar, bu kadar yoğun ışık arasında sönük kalacak olan ön sinyaller için de iyi bir çıkış yolu olur diye düşünüyorum.

Bir ara motoru toplantıya getir de yakından bir inceleyelim.

Rıfat
Rıfat Bozacıoğlu 0 Rh+
Vararookie
13' Crosstourer - 34DA8594 - ...
06' Varadero - 34EEM98 - 64000km
0538 250 4426
Kullanıcı avatarı
Vararookie
Varaderocu

Sonraki

Dön Aksesuar

Kimler çevrimiçi