PORTAL   Forum ana sayfa   SSS   Ara  
Kayıt  Giriş
Forum ana sayfa Sosyal Misafirler Icin

Merhaba

Kayitli olmayan kullanicilarin yazabilecekleri bolum

Moderatör: GÜRHAN

Merhaba

Mesajgönderen gokhandemirhan » Prş Mar 21, 2013 11:31 am

Herkese merhaba...

Adım Gökhan Demirhan. Ankara'da yaşıyorum. F650, F650 GS, TDM 900, VStrom 650 ve VStrom 650 ABS şeklinde toplam 9 yıllık motor tecrübem var. Ankara'daki üyelerin çoğu ile tanışığız. Abant'taki Varadero buluşmasına da mavi VStrom ile katılmıştım, belki hatırlarsınız.

9 aylık bir oğlum var. Oğlumun doğmasına 2 ay kala VStrom'u satmıştım. Şimdi yavaştan tekrar motor bakıyorum. Yine VStrom veya onun yerine Versys, Transalp, yeni kasa F650 GS falan bakarken kendime "Yav ben niçün Vara da bakmayayım ki?" dedim. Anestol yıllardır kanıma girmeye çalışır zaten. Ama 1.75 boy ve 74 kg cüsse ile benim gözümde büyüyen bir motor. Emin değilim açıkcası.

İşte böyle...

Herkese tekrar merhaba.
gokhandemirhan

Mesajgönderen agoksu » Prş Mar 21, 2013 11:39 am

Hoş geldin gökhan, çocuğunun bahtı açık yaşı uzun olsun dilerim, bunca farklı marka ama aynı kategori motor tecrüben varken bence düşünecek pek bişey yok varadero ya geçiş için, aşk için herşeye değer :) ben ki çömez bi motorcu ve senin ebatlarında biri olarak buna ceasret ettiysem senin haydi haydi hoplatman lazım :) şimdiden hayırlı olsun
Yeni Varaderocu....
Kullanıcı avatarı
agoksu
Varaderocu

Mesajgönderen AHMET BATUR » Prş Mar 21, 2013 12:01 pm

Gökhan bence yeterli tecrübe ve fizige sahipsin ,kullan hoşuna gidiyorsa fazla düşünme derim .Yeğenimize de sağlık,mutluluk ve uzun bir ömür dilerim . :lol:
AHMET BATUR
KaraVara 06
0533 239 28 15
AHMET BATUR
Varaderosuz

Mesajgönderen Olgun » Prş Mar 21, 2013 6:51 pm

Gökhancım haberim olmadı öncelikle bebişiniz hayırlı olsun Allah analı babalı büyütsün, sağlıcakla mutlu bir ömrü olsun [-o<

Vara konusuna gelinceeeeee

Hiç yorma kendini hiç te fazla düşünme, halep-arşın förmülü hemen uygulanabilir. Ne zaman istersen gel benim Vara'yı kullan test et ve sana uygun mu bak (ki bence beğenirsin) sonra da alıp almamaya karar verirsin
Olgun TOPRAKCI
05322528712

Delidero
Kullanıcı avatarı
Olgun
Varaderocu

Mesajgönderen OGE » Prş Mar 21, 2013 7:51 pm

GÖKHAN SELAM,GÖRÜŞMEYELİ EPEY OLDU YAHU :wave:
DOĞRU YERDE,DOĞRU MAKİNEYİ DÜŞÜNÜYORSUN
OLGUN UN TEKLİFİNİ DEĞERLENDİRMENİ ÖNERİRİM....
Ogeday SUNAY
34 DJ 683
533-4613984
Kullanıcı avatarı
OGE
Varaderocu

Mesajgönderen ahmet keresteci » Cum Mar 22, 2013 12:52 pm

Merhaba Gökhan kardeş.Allah oğluna uzun sağlıklı uzun ömürler versin.Bence de çok düşünme VARA LAR bu konuda iyi makinalar begeneceğine eminim ama senin için hayırlısı ne ise o olsun.
ARh+

06 VRE 98

0 532 230 81 91

Ne Mutlu Varaderocuyum Diyene
Kullanıcı avatarı
ahmet keresteci
Varaderocu

Mesajgönderen sepik » Cum Nis 05, 2013 1:43 pm

hoş geldin gökhan :P =D>
sepik
Varaderocu

Mesajgönderen ISIK » Cum Nis 05, 2013 2:12 pm

Benim shift body 1.68 boy 65 kg. v-storm dl650 var benim varayı alınca senin makina küçücük dediydim de kıyamet kopmuştu yani bir vara ile vstorm arasında genişlik dışında fark yok size açısından :)
ISIK
Varaderocu

Mesajgönderen Metin » Cum Nis 05, 2013 11:26 pm

Aileye hoşgeldiniz... =D> =D> =D>
Metin Ulucan
542 262 01 12

Motosiklet efendi işidir...
Kullanıcı avatarı
Metin
Varaderocu

Mesajgönderen gokhandemirhan » Çrş Nis 10, 2013 10:23 am

Motosikletimi aldım arkadaşlar. Yeni motorum Versys 650. Fahri Vara'cı olarak yine de aranızda olmaya devam...
gokhandemirhan

Mesajgönderen karaozu76 » Çrş Nis 10, 2013 10:54 am

Hayırlı olsun, biraz versys den bahset.dl 650 mi Versys mi ?

Bu arada 1000 cc lik abisi de çok hoş duruyor.
Kullanıcı avatarı
karaozu76
Varaderocu

Merhaba

Mesajgönderen Misanthrope » Cmt Ara 08, 2018 9:34 am

Merhaba,
İsmim Kerem. Ankarada ikamet ediyorum. 1 sene civarı cross motosiklet ile dağları ağlattım. Üzerine 3 senedir de chopper kullanıyorum. Yaklaşık 35.ooo km tecrübem var. Boyum 1.75 kilo 85 (acık tosunum :) ) Artçılı uzun yol ihtiyacımı konforlu bir şekilde karşılayabilmek için Varadero düşünüyorum. Haliyle bazı düşünce ve tedirginliklerim var. İlki Varaderonun yüksekliği ve benim boyum ile alakalı. Tamam yüksek motosiklet sürdüm ama hep dağ bayırdaydım, hiç asvalta değmedim. Düşsem de hem toprak üzerindeydim hemde 100 kg lık motoru tek el ile kaldırmak mümkün dü :) Şehir içi için pek düşünmesem de illaki şehir içinde de motoru götürmem gerekecek ve artçı ile günümüz trafiğinde bunu bir risk olarak görüyorum şu anda. Şu anda kullandığım motorda 250 kg ıslak ağırlık olarak ama alet yerden 10 cm yüksek sadece ve yapısı gereği ağırlık merkezi yere yapışık durumda. Heleki ayaklarım yere tam basıp dizlerim kırık kalıyor. İkinci tedirginliğim ise, yaklaşık 18.ooo - 20.ooo bi bütcem var. İlanlara baktığımda bu fiyat aralığında olan araçlar ya polis çıkması yada kilometreleri çok yüksek . İnternette 500.000 km yaptım ettim diyenler çok farkındayım ama Türkiye şartlarında kullanıcıların bakım vs atlamış ya da araçlarına gerekli önemi, ilgiyi gösteremediklerinin de bilincindeyim. Bu konularda beni biraz aydınlatıp ferahlatmanızı rica ediyorum. Hayırlısı ise bir Varadero ile aranıza katılmak da isterim :)
Herkese iyi günler.
Misanthrope

Re: Merhaba

Mesajgönderen VARADORA » Pzt Ara 10, 2018 11:11 am

Kerem Merhaba,
Öncelikle boyunun sorun yaratacağını sanmıyorum. Yazdıklarından gördüğüm kadarıyla bilinçli bir sürücüsün.
Varadero ağırlık merkezinin yukrda olmasından dolayı yavaş sürüşlerde özellikle şehiriçi dur-kalklarda ağırlığını hissettiren bir motor.Ancak yola koyulduğun anda müthiş bir denge ve güven hissiyle uzun yol motoru olduğunu sana hissettirir.Sorunsuz bir makinadır onaiyi bakarsan yıllarca kullanırsın ve seni çok uzaklara rahatlıkla götürür.
Alacağın motorun polis çıkması olmamasına dikkat edersen çok daha iyi olur. Eminim kullanıcısından düzgün bir Varadero bulabilirsin.
İyi şanslar.
ADMIN

Erkut DORA
My name is Dora, VaraDora!
34 EBS 63
Kullanıcı avatarı
VARADORA
Admin

Mesajgönderen Misanthr0pe » Pzt Ara 10, 2018 8:40 pm

Merhaba,
Cevabınız için teşekkür ederim. Lakin bir kaç sorum daha olacak. Varaderonun servis bilgilerine çok hakim değilim. Örneğin internette 100.000 km yapmış ve satılıkta olan bir motoru alacak olsam, motor ve yürüyen aksamı olarak nelere dikkat etmemi önerirsiniz. Örn: egzantrik zinciri şu km de değişmeliydi değişmediyse onu değiştirmelisin diyeceğiniz noktalar nelerdir ?
Teşekkür ederim.
Misanthr0pe

Mesajgönderen VARADORA » Cum Ara 14, 2018 10:59 am

Merhaba,
Gözle görebileceğin en önemli parça fren diskleri bence. Disklerin aşınma durumu ve herhangi bir darbe sonucu eğik falan olmamasına bakmak gerekir. Zincir ve dişliler eğer yeni değilse değiştirmekte fayda var.Tabi lastikler ve jantlar önemli.Lastik yenilenir ama jant eğik yada kaynaklı tamir olmuş olmasın.
Ön amortisörlere bakın yağ kaçağı var mı keçeler sağlam mı? Arka amortisörün salınımı sanıl patlak olmasın. Tamir olmuş olabilir dikkat etmek gerekir.
Bir de motorun kafa demirine usta tarafından bakılması gerekir. Darbe almış mı önceden diye.
Aklıma gelenler bunlar. Alırken tanıdık bir ustanın görmesi her zaman iyi olur.
Rast gele.
ADMIN

Erkut DORA
My name is Dora, VaraDora!
34 EBS 63
Kullanıcı avatarı
VARADORA
Admin

Sonraki

Dön Misafirler Icin

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir